Sztuczna Inteligencja pomaga ofiarom huraganów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 października 2022
ikona autora biały
huragan ai

Organizacja charytatywna GiveDirectly wykorzystała sztuczną inteligencję Google'a do zidentyfikowania osób o niskich dochodach, które ucierpiały w wyniku huraganów na Florydzie i w Puerto Rico i udzielenia im pomocy finansowej.

Specjaliści wykorzystują zdjęcia satelitarne zniszczeń po katastrofie i ubóstwa, aby zidentyfikować społeczności w największej potrzebie. Według organizacji, AI pomaga zidentyfikować takie obszary w ciągu jednego dnia od otrzymania zdjęć. Sarah Moran, dyrektor regionalny GiveDirectly w USA powiedziała:

Dotarcie tam do obszarów zdewastowanych drogą lądową, jeżdżenie po okolicy, szukanie i identyfikowanie dotkniętych huraganem domów ludzi jest znacznie trudniejsze i mniej wydajne niż w przypadku AI. Dodatkowo, możesz przegapić całą okolicę, jeśli spróbujesz zrobić to ręcznie.

Korzystając z aplikacji Providers' SNAP benefits management, organizacja powiadamia ludzi w najciężej dotkniętych obszarach o możliwości otrzymania pomocy finansowej. Po wypełnieniu wniosku na ich konto w ciągu 24-48 godzin wpływa 700 dolarów.

Według Moran, ofiary często otrzymują wiele niepotrzebnych przedmiotów jako pomoc w przypadku katastrofy.

Ludzie powinni mieć możliwość dokonywania wyborów dotyczących własnego powrotu do zdrowia. Pieniądze to znacznie skuteczniejszy sposób na zapewnienie zaspokojenia potrzeb tych, którzy przeżyli huragan.

Huragan Fiona i Ian

W zeszłym tygodniu GiveDirectly rozpoczął wysyłanie płatności dla mieszkańców Puerto Rico dotkniętych niszczycielskim cyklonem Fiona. Od 13 października o wypłatę świadczeń będą mogły ubiegać się ofiary huraganu Ian na Florydzie.

GiveDirectly dokona później przeglądu programu, aby określić, czy w przyszłości potrzebne są dodatkowe płatności.

Moran powiedziała, że w przypadku klęsk żywiołowych kluczowa jest sprawiedliwa pomoc.

Poważne huragany pogłębiają nierówności majątkowe i zwiększają rasową przepaść majątkową. Odbudowa po katastrofie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wsparcia w odbudowie dla najbardziej narażonych osób.

Przypomnijmy, że w październiku naukowcy z Ohio State University opracowali algorytm uczenia maszynowego, który przewiduje zakres uszkodzeń budynków po przejściu huraganu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star