Zaproponowano rozmieszczenie dronów i kamer AI na Times Square

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2022
ikona autora biały
sztuczna inteligencja ai

Gigant hazardowy Caesars Entertainment i korporacja REIT SL Green Realty zaproponowały zwiększenie liczby policjantów na Times Square, rozmieszczenie dronów nadzorujących i zainstalowanie kamer ze sztuczną inteligencją.

Firmy starają się o licencję na budowę kasyn w Nowym Jorku. Na początku 2022 roku prawodawcy stanowi zatwierdzili plac miejski jako jedną z lokalizacji obiektu.

Caesars Entertainment i SL Green Realty próbują nakłonić lokalnych właścicieli restauracji, sprzedawców i deweloperów do wsparcia projektu.

W swoim liście firmy zobowiązały się do skierowania części dochodów z hazardu na poprawę bezpieczeństwa i stanu sanitarnego okolicy. Powiedzieli, że finansowanie może być wykorzystane do ponad dwukrotnego zwiększenia liczby policjantów i rozmieszczenia dronów obserwacyjnych.

Ponadto, według listu, pojawienie się kasyna na placu spowoduje zainstalowanie około 50 nowych kamer AI, "strategicznie rozmieszczonych na całym Times Square". Każde takie urządzenie jest w stanie monitorować ponad 85 tys. osób dziennie.

Nowe kasyno mógłby mieć ogromny wpływ ekonomiczny na ten obszar i całe miasto. Turyści i nowojorczycy powoli wracają na Times Square od czasu pandemii koronawirusa, częściowo z powodu niedawnej paniki związanej z rosnącą przestępczością.

Zwiększony nadzór to zła decyzja

Eksperci uważają jednak, że zwiększony nadzór to zła decyzja.

Według Alberta Foxa Kahna, szefa organizacji praw człowieka STOP, dodanie floty kamer AI i dronów sprawi, że ludzie nie będą mogli nawet przejść ulicą bez nadzoru.

System zacznie marnować pieniądze, dojdzie do nadużyć i nie zrobi nic dla prawdziwych przestępców.

Rzecznik SL Green Realty Jack Lynch powiedział, że firma ściśle współpracuje ze społecznością i byłym komisarzem NYPD Billem Brattonem. Powiedział, że były oficer pomógł opracować plan, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, by Times Square stał się "bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich".

Przypomnijmy, że we wrześniu Rada Miasta San Francisco przegłosowała przyznanie organom ścigania dostępu do prywatnych kamer monitoringu w czasie rzeczywistym.

W lipcu władze Nowego Orleanu postanowiły wznowić stosowanie przez policję biometrycznych systemów identyfikacji.

W lutym aktywiści praw człowieka odkryli w Nowym Jorku 25 tysięcy kamer monitorujących obywateli w przestrzeni publicznej.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star